Vyhľadať
Close this search box.

Eurofondy a ich využitie v končiacom období

Slovensko sa v súčasnosti nachádza pred viacerými výzvami a možnosťami, ako čo najefektívnejšie využiť európske zdroje na financovanie svojich projektov ešte v rámci končiaceho programového obdobia.

Otázok je v tejto súvislosti určite veľa, dnes sme sa pokúsili nájsť na niektoré z nich odpovede s poslankyňou Európskeho parlamentu Miriam Lexmann, priblížila úlohu tejto európskej inštitúcie pri schvaľovaní eurofondov, ale aj niečo o Pláne obnovy v synergii s financiami z EÚ.

Riaditeľ odboru programov nadnárodnej spolupráce Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a národný koordinátor Dunajskej stratégie Michal Blaško povedal pár slov o čerpaní finančných prostriedkov z Európskej únie z pohľadu nadnárodného koordinátora.

Slovenskú samosprávu zastupoval v diskusii primátor mesta Krásno nad Kysucou Jozef Grapa, ktorý sa podelil o svoje skúsenosti z realizácie projektov financovaných z eurofondov i z úspešnej cezhraničnej spolupráce.

O téme diskutujú:

Miriam Lexmann – poslankyňa Európskeho parlamentu

Michal Blaško – riaditeľ odboru programov nadnárodnej spolupráce Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, národný koordinátor Dunajskej stratégie,

Jozef Grapa – primátor Krásna nad Kysucou

12. október 2021

fotogaléria

partner diskusie